Hrad Kost

Hrad Kost
Hrad, zámek

Hrad Kost je jedním z nejzachovalejších gotických hradů v Čechách a je považován za druhý nejvýznamnější.

adresa: Hrad Kost, 507 45 Mladějov v Čechách

telefon: +420 737 215 960

telefon 2: +420 493 571 177

e-mail: objednavky-kost@kinsky-dal-borgo.cz

web: www.kinskycastles.com/hrad-kost.htm

Hrad Kost je vybudovaný na okraji Českého ráje na pískovcové skále při střetu dvou lesnatých údolí. Nachází se nedaleko turisticky atraktivního města Sobotky. Dominantou hradu je pískovcová věž lichoběžníkového tvaru, která byla určena k obraně. Hrad vybudovaný na skále, není však díky zalesněnému údolí k vidění. Údajně  dobýván  Husity, ale ti s neúspěchem z pod hradu odtáhli. Hrad je rovněž zajímavý svojí černou kuchyní.

Překrásná příroda v okolí hradu a zachovalost hradu Kost se často stává předmětem zájmu mnoho zahraničních i českých filmařů. Okolí hradu zpřístupněno celoročně.

Virtuální prohlídka


Hrad, zámek
Hrad Valdštejn

Nejstarší hrad Českého Ráje a kolébka Valdštejnů leží v těsné blízkosti Hruboskalského skalního města u Turnova. adresa: Hrad Valdštejn 511 22 Turnov telefon: +420 481 312 304 e-mail: hrad.valdstejn@seznam.cz web: www.hrad-valdstejn.cz Je díky pestrým osudům romantickým úpravám oblíbeným turistickým místem. Návštěvníky upoutává valdštejnský středověk se skalními sklepeními, palác upravený do romantické podoby a Slavnostní sál. V 18. století vestavěli Valdštejnové do …