Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (947 hl.)
 
1x za týden (445 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (469 hl.)
 
1x za měsíc (473 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (514 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2848
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Výstava skleněných betlémů a koncert M. Schelingera

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
20. 12. 2010
Druhý ročník výstavy skleněných betlémů probíhá v těchto dnech v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě. Na obdiv je tu připraveno 60 betlémů různých velikostí doplněných vánočními dekoracemi Laďky Recové. Nejstarší je skleněný betlém v dřevěném rámu, který je z roku 1952 a mezi rarity patří i betlém zapůjčený z kostela sv. Jakuba na Malém náměstí. 

Vedle betlémů, které již něco pamatují, jsou zde i betlémy, které ještě voní novotou. Provedení figurek je dokonalé, skláři si dali záležet i na malých detailech. Překrásná výstava trvá od 1. prosince a o její oblibě mluví jasně počty návtěvníků. Do 17. prosince výstavu betlémů vidělo 550 lidí. Kdo ještě nestihl navštívít galerii Vlastimila Rady, může tak učinit do 30. ledna 2011.

V pátek 17. prosince se odehrával zajímavý koncert také v Městském divadle. Vystupoval zde Milan Schelinger se svou kapelou, který přijel železnobrodským občanům zahrát známé písně svého bratra Jiřího. Zajímavé na koncetě bylo vystoupení zpěváka společně s dětským pěveckým sborem Řetízek. Sbor Řetízek se věnuje převážně církevní hudbě a o jejich kvalitě mluví i několik úspěchů na různých soutěžích. Vystoupení s panem Schelingerem je vlastně takovou raritou. Pro Řetízek bylo tak trochu jiné vystoupení určitě zážitkem, uvidíme čím dalším nás sbor překvapí.


Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme