Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (867 hl.)
 
1x za týden (388 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (415 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2541
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Skleněné městečko 2010

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
20. 09. 2010
Tradiční slavnosti sklářského řemesla proběhly během víkendu 17. - 19. září v Železném Brodě. Slavností zahájení Skleněného městečka proběhlo před budovou Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v sobotu 18. září. Přítomné přivítala ředitelka školy Zdeňka Laštovičková a za návštěvu poděkovala vzácným hostům, mezi kterými byla Eva Bartoňová, náměstkyně ministra školství, a Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje. Opět po roce přivítal všechny návštěvníky starosta Železného Brodu Václav Horáček.

Sklářská škola pro tyto slavnosti připravila spoustu zajímavých akcí a zpřístupněna byla celá budova školy včetně sklářské hutě. Návštěvníci obdivovali práce různých firem i žáků školy a k dispozici byly samozřejmě také prodejní výstavy. Každý kdo šel v sobotu kolem sklářské školy se se zájmem podíval dovnitř a určitě nelitoval. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská slaví v těchto dnech 90 let. U příležitosti tohoto krásného jubilea se konala také výstava v budově radnice s názvem „Sklo, sklářská škola 1920-1950“. Souběžně se Skleněným městečkem probíhala na radnici také 5. mezinárodní konference „Historie sklářské a bižuterní výroby v českých zemích“. Práci se sklem si mohli návštěvníci zkusit také u zaměstnanců Střední školy řemesel a služeb, odloučeného pracoviště Jablonce nad Nisou. Na návštěvníky čekala plně vybavená dílna, kde jim ochotně poradili a ukázali, co mají dělat. Ač je tento obor na škole od roku 1962, nyní se bohužel potýká s nezájmem potenciálních studentů. Sklo bylo během Skleněného městečka všudypřítomné. Narazit na další dílny a stánky se sklem mohli návštěvníci i na Malém náměstí, kde proběhla módní přehlídka Střední školy gastronomie a služeb z Liberce. Studentky oboru krejčí předváděly své výtvory, které byly doplněné o skleněné šperky. Vztah Železného Brodu ke sklu byl ten den vidět na každém kroku. Skleněné městečko je vždy plné výstav, ukázek práce se sklem, dílen a jiných doprovodných akcí. Celé město je zkrátka skleněné, zalité krásným leskem a třpytem skla. Na další ročník Skleněného městečka si budeme muset počkat do příštího roku.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme