Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Skleněné městečko

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
26. 09. 2014
Železný Brod leží v kraji proslulém sklářskou výrobou. O kvalitách zdejších řemeslníků se můžete každoročně přesvědčit na slavnostech nazvaných Skleněné městečko. Festival, který se uskutečnil ve dnech 20. – 21. září pořádá Město Železný Brod ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou v Železném Brodě.

Po oba dny se náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s výrobky desítek sklářských firem. Kromě skleněných výrobků připravili pořadatelé i bohatý kulturní program. V 15 hodin přivítal na pódiu železnobrodský starosta starostu německého sklářského města Lauscha, který byl účastníkem Česko – německého muzicírování. Ve stejný čas probíhal v kině koncert skleněných nástrojů Cristal Baschet. Hlavním bodem kulturního programu pak bylo v 17 hodin vystoupení Jana Budaře a Eliščina Bandu. Výstava výrobků Letní sklářské dílny byla k vidění na sklářské škole, kde jsme zastihli i ředitelku školy a zeptali se jí, jak ona vidí budoucnost českého skla. Pozitivně, tak jako ředitelka, to jistě vidí i každý, kdo Skleněné městečko navštívil a na vlastní oči viděl, co řemeslníci z tohoto kraje se sklem dokážou.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Kristýna Krupková

Doporučujeme