Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (946 hl.)
 
1x za týden (444 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (468 hl.)
 
1x za měsíc (472 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (513 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2843
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Skleněné městečko

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
26. 09. 2014
Železný Brod leží v kraji proslulém sklářskou výrobou. O kvalitách zdejších řemeslníků se můžete každoročně přesvědčit na slavnostech nazvaných Skleněné městečko. Festival, který se uskutečnil ve dnech 20. – 21. září pořádá Město Železný Brod ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou v Železném Brodě.

Po oba dny se náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s výrobky desítek sklářských firem. Kromě skleněných výrobků připravili pořadatelé i bohatý kulturní program. V 15 hodin přivítal na pódiu železnobrodský starosta starostu německého sklářského města Lauscha, který byl účastníkem Česko – německého muzicírování. Ve stejný čas probíhal v kině koncert skleněných nástrojů Cristal Baschet. Hlavním bodem kulturního programu pak bylo v 17 hodin vystoupení Jana Budaře a Eliščina Bandu. Výstava výrobků Letní sklářské dílny byla k vidění na sklářské škole, kde jsme zastihli i ředitelku školy a zeptali se jí, jak ona vidí budoucnost českého skla. Pozitivně, tak jako ředitelka, to jistě vidí i každý, kdo Skleněné městečko navštívil a na vlastní oči viděl, co řemeslníci z tohoto kraje se sklem dokážou.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Kristýna Krupková

Doporučujeme