Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Masopustní průvod 2011

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
09. 03. 2011
V těchto dnech probíhají masopustní průvody po celé České republice a nejinak tomu bylo i v Železném Brodě, kde se tradiční veselí v maskách uskutečnilo 8. března. Průvod organizuje město Železný Brod ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou. Mnohdy netradiční, ale krásné masky vyšly od Domu dětí a mládeže Mozaika, pokračovaly přes náměstí a za zvuků hudební skupiny „Heřmánek“ z Heřmanic u Frýdlantu došly až na Malé náměstí.

Malé náměstí bylo zaplněné lidmi, kteří si užívali krásného slunečného dne. Všeobecné veselí, které vyzařovalo ze studentů v maskách, se přenášelo i na všechny ostatní. Připravené bylo samozřejmě stylové občerstvení, a tak návštěvníkům masopustu nebránilo v dobré náladě nic. Masopust byl v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy, kdy se opravdu hodovalo. Od Popeleční středy pak začínalo postní období před Velikonocemi, které trvalo dlouhých 40 dní. Na závěr jsme vybrali jednu pranostiku, která se týka 9. března, tedy Popeleční středy: Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se drží celý rok.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Monika Podobská, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme