Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1044 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (526 hl.)
 
1x za měsíc (533 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (828 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3453
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV - Joe Zawinul: Kazatel hudby bez hranic

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
20. 03. 2008
Poslechový večer věnovaný Joe Zawinulovi a jeho spoluhráčům z Afriky, Turecka, Indie, Ameriky a Alžíru se konal 18. března v Divadýlku Trdýlku v rámci festivalu Jazzinec.

Večerem provázel hudební publicista Jiří Moravčík, který pouštěl nahrávky J. Zawinula a jeho spoluhráčů. Podělil se o zážitky z koncertů a jeho tvorby a alespoň na malou chvíli nás vtáhl do života legendárního hudebníka. Joe Zawinul, vlastním jménem Josef Erich Zawinul, se narodil ve Vídni 7. července 1932. Pocházel z rozvětvené česko – maďarsko – romské rodiny a talent pro hudbu připisoval svému původu. V roce 1959 se přestěhoval do Spojených států. Zawinul, který jako jeden z prvních jazzových klávesistů prosazoval také používání elektrického piana a prvních syntezátorů, pomohl M. Davisovi vytvořit jazzrockový koncept. V roce 1970 spolu se saxofonistou Waynem Shorterem a kontrabasistou Miroslavem Vitoušem založil seskupení Weather Report. Za svůj život získal nekonečnou řadu prestižních ocenění včetně několika Grammy. V září loňského roku oběhla svět smutná zpráva o smrti fenomenálního hudebníka a skladatele.

redaktor: Kateřina Dlabová, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme