Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Studenti neumí číst v papírových jízdních řádech

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
11. 08. 2010
Hradec Králové - Čtyři z pěti studentů si nedokážou najít dopravní spojení v klasickém jízdním řádu. Vyplývá to z průzkumu agentury Commservis.com prováděného na padesáti třech středních školách v České republice. Průzkum zjišťoval, zda studenti umí cestovat pouze za pomoci papírových jízdních řádů Českých drah a řádů městské hromadné dopravy Hradce Králové a Pardubic.


„Ukazuje se, že moderní doba zbavuje mladé lidi schopností poradit si bez komunikačních a technologických pomůcek. Většina studentů přiznala, že spoje hledá výhradně prostřednictvím internetu, sms a v případě problémů volají na infolinku nebo se zeptají přímo na nádraží,” komentuje výsledky průzkumu analytik Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com, který se sociologickými výzkumy ve školství dlouhou dobu zabývá.

 

Jízdní řády jsou už přes dvacet let pořád stejné

Z výsledků dále vyplývá, že jen jeden student z deseti je v jízdním řádu schopný bezchybně najít nejbližší spojení z Trutnova do Prahy. "Jedním z největších problémů studentů je kombinování autobusové a vlakové dopravy. Pokud museli najít spoj, který je kombinací těchto variant, vždy udělali chybu,” komentuje výsledky Zdechovský. Podle něj totiž studenti jízdní řády vidí jen jako změť nic neříkajících čísel bez logického uspořádání. Průzkum dále ukázal klasický jízdní řád vlastní pouze osm procent studentů středních škol a pouze šest procent z nich ho používá alespoň jednou týdně. Více jak osmdesát procent mladých má problém bezchybně kombinovat spojení městských autobusů a vlaků.

| Zdroj: Jana Kodysová, Commservis.com
Doporučujeme