Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Studenti neumí číst v papírových jízdních řádech

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
11. 08. 2010
Hradec Králové - Čtyři z pěti studentů si nedokážou najít dopravní spojení v klasickém jízdním řádu. Vyplývá to z průzkumu agentury Commservis.com prováděného na padesáti třech středních školách v České republice. Průzkum zjišťoval, zda studenti umí cestovat pouze za pomoci papírových jízdních řádů Českých drah a řádů městské hromadné dopravy Hradce Králové a Pardubic.


„Ukazuje se, že moderní doba zbavuje mladé lidi schopností poradit si bez komunikačních a technologických pomůcek. Většina studentů přiznala, že spoje hledá výhradně prostřednictvím internetu, sms a v případě problémů volají na infolinku nebo se zeptají přímo na nádraží,” komentuje výsledky průzkumu analytik Tomáš Zdechovský z agentury Commservis.com, který se sociologickými výzkumy ve školství dlouhou dobu zabývá.

 

Jízdní řády jsou už přes dvacet let pořád stejné

Z výsledků dále vyplývá, že jen jeden student z deseti je v jízdním řádu schopný bezchybně najít nejbližší spojení z Trutnova do Prahy. "Jedním z největších problémů studentů je kombinování autobusové a vlakové dopravy. Pokud museli najít spoj, který je kombinací těchto variant, vždy udělali chybu,” komentuje výsledky Zdechovský. Podle něj totiž studenti jízdní řády vidí jen jako změť nic neříkajících čísel bez logického uspořádání. Průzkum dále ukázal klasický jízdní řád vlastní pouze osm procent studentů středních škol a pouze šest procent z nich ho používá alespoň jednou týdně. Více jak osmdesát procent mladých má problém bezchybně kombinovat spojení městských autobusů a vlaků.

| Zdroj: Jana Kodysová, Commservis.com
Doporučujeme