Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Koupaliště Kníže – historie projektu, finance a konečná podoba

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
22. 02. 2010
Jičín - Reálné přípravy projektu se datují zhruba k roku 2004, kdy byly započaty projekční práce na úpravu koupaliště Kníže. V roce 2005 bylo provedeno posouzení možného vlivu stavby na životní prostředí. Poté probíhalo územní řízení a v roce 2008 bylo získáno stavební povolení. Na podzim 2008 jsme tedy mohli požádat o dotaci této rozsáhlé stavby, která nám byla v březnu 2009 přiznána.


Na projekt Rekonstrukce veřejného koupaliště Kníže schválil Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod dotační podporu 87 058 779 Kč z celkových uznatelných nákladů 110 676 339 Kč, což je podpora z 92,5 %. Největší část pokryje stavbu bazénů včetně technologií, kompletní rekonstrukci celého zázemí a také řešení dopravní infrastruktury. Základem je provedení v kvalitních technologiích a materiálech, které nám současnost nabízí, a proto je celá akce tak nákladná. Úřad Regionální rady finančně podporuje projekt jako celek, tudíž se provádí komplexní úprava celého území dle původního návrhu.

Náklady na celý projekt, včetně těch neuznatelných, jsou 185 051 276 Kč. Tam je zahrnuta rekonstrukce restaurace, vybudování půjčovny loděk, hřiště na tenis, volejbal a dětského hřiště. Dále pak je to instalace tobogánu a skluzavek. Do této kategorie také patří nákladné vybudování okružní křižovatky a rekonstrukce příjezdové komunikace, vybudování parkoviště západ a lávky pro pěší. Z inženýrských prací tato část projektu obsahuje prodloužení náhonu, vodovodní řad, kanalizaci, plynovod, veřejné osvětlení a závlahy. Práce na tak velké rekonstrukci jsou náročné, stojí za nimi mnoho jednání a příprav.

Stavba začala 18. 12. 2009 předáním staveniště vítězi výběrového řízení firmě GEOSAN GROUP a.s., která má významné zkušenosti s podobnými rozsáhlými projekty. Na Jičínsku s ní máme velmi dobrou zkušenost jako s generálním dodavatelem akce Čistá Cidlina. Výběrové řízení vyhrála s nabídkou 174 mil. Kč (bez DPH) a realizace by měla trvat 35 týdnů. Tuto letní sezónu by měl být zahájen provoz nového koupaliště.


Začátek výstavby – bourací a přípravné práce

Na konci roku 2009 a v lednu 2010 se již technika pustila do bouracích prací, odstraněny byly všechny objekty mimo budovu občerstvení. Probíhá tvorba základů jicin_20100222_koupaliste_1nových objektů - nyní se zakládá stavba směrem k ulici Jarošov, kde vznikne nový vstup, strojovny a sociální zázemí.  Vše záleží na počasí a zejména teplotách umožňujících práci. Následovat bude výměna infrastruktury a přeložení náhonu za koupalištěm. Jakmile to bude možné, bude odčerpána další voda z rybníku a založena zemní hráz mezi koupalištěm a rybníkem. Výstavba ztěžuje přístup do zahrádkářské kolonie za koupalištěm, především pohybem techniky, nánosy materiálu a zeminy.  V dohledné době se přístup za koupaliště zkomplikuje prováděním přetrubnění kanalizace a vodovodní přípojky, to bude probíhat s přeložením náhonu Cidliny pod komunikací podél vstupu do koupaliště. Proto doporučujeme přístup do zadní části za plovárnou komunikací shora přes Čeřovku. jicin_20100222_koupaliste_2Zároveň se omlouváme za dočasné problémy spojené výstavbou způsobeným občasným hlukem či ztížením dopravních podmínek v okolí stavby.

| Zdroj: Adéla Rulfová
Doporučujeme