Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Chceme učit mediální výchovou, ale nevíme jak

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
19. 01. 2011
Hradec Králové – Rámcový vzdělávací program přinesl do českých škol výuku mediální výchovy. Pedagogové jsou tak postaveni před úkol vyučovat téma, na které nebyli sami na pedagogických fakultách připraveni. Často proto hledají různé možnosti, jak získat potřebné znalosti v této oblasti.


„Přesto, že mediální výchova je rozhodnutím ministerstva školství zaváděna povinně do výuky od roku 2004, stále se školy a pedagogové potýkají s nejasnou koncepcí a nedostatkem vzdělávacích kurzů v této oblasti. Proto jsme připravili kurzy mediální výchovy speciálně pro pedagogy, které jsou akreditované ministerstvem školství,“ vysvětluje lektorka akreditované agentury Commservis.com  Eva Fruhwirtová, která se dlouhodobě zabývá výukou mediální výchovy.

 

Výuka mediální výchovy reaguje na vývoj společnosti, kde média hrají důležitou roli a zasahují do všech sfér lidského života. Mediální gramotnost jako důležitá kompetence pro 21. století nemůže být vyžadována u studentů, pokud je nevedou kvalitní pedagogové, kteří se v této problematice vyznají a jsou schopni ji vyučovat.

„Je velmi důležité vzdělávat pedagogy v této oblasti, odborně a kvalifikovaně jim poskytovat platformu, kde získají potřebné dovednosti k výuce mediální výchovy na svých školách. Pedagogové by měli být schopni studentům vysvětlit rozdíly mezi komerčním sdělením a zpravodajstvím, dále na jakých principech funguje reklama, a jaké existují zdroje informací,“ hodnotí specialista na komunikaci Tomáš Zdechovský.
| Zdroj: Monika Stachoňová - Commservis.com, s.r.o.
Doporučujeme