Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Boni Pueri se ohradili proti informaci České televize o rozpadu

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
21. 10. 2010
Hradec Králové - Královéhradecký sbor Boni Pueri se dnes ostře ohradil proti informacím, které zazněly ve včerejší relaci České televize Události z regionů o tom, že se tento prestižní sbor „rozpadá“. Tato informace v žádném případě není pravdivá a sbor se proto okamžitě obrátil na Českou televizi s žádostí o odvysílání opravy zprávy. „Tato informace poškozuje dobré jméno a pověst tohoto tělesa. Okamžitě se na nás začali obracet naši partneři s žádostí o vysvětlení,“ uvedla zástupkyně ředitele Boni Pueri Hana Musílková. Podle ní odchod 40 chlapců, jednoho pedagoga a jednoho klavíristy od jedné koncertní skupiny v žádném případě neznamená rozpad školy. Škola je již v pondělí nahradila novými vyučujícími – sbormistrem i klavíristkou z řad předních českých umělců a pokračuje v další výuce.

„Škola, jejíž součástí Český chlapecký sbor Boni pueri je, má v současné době 180 žáků. Již v minulosti koncertovali  Boni pueri běžně s jednou skupinou. Proto si nemyslíme, že odchod části jedné koncertní skupiny by měl mít pro Boni pueri nějaký zásadní význam. Od pondělí evidujeme již na dvě desítky telefonátů od zájemců z řad rodičů z  východních Čech o možnostech přijetí do Boni pueri.  Jen za dnešní den máme tři nové přihlášky. Předpokládáme, že další zpěváci k nám přijdou s novým sbormistrem Markem Štrynclem,“ vysvětluje Hana Musílková.

 

Český chlapecký sbor BONI PUERI byl založen v roce 1982 a postupně se zařadil mezi významná evropská hudební tělesa. Dvěstěpadesátičlenný sbor dosud absolvoval více než 2500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii, vydal čtrnáct vlastních nahrávek a na dalších dvaceti se podílel. Boni Pueri účinkovali po boku význačných umělců (José Carreras, Bobby McFerrin), natáčí pro televizi a rozhlas a spolupracují s význačnými soubory a orchestry po celém světě. Za měsíc odjíždí hlavní koncertní skupina na pět týdnů do Japonska a Koreje.

| Zdroj: Jana Kodysová - Commservis.com, s.r.o.
Doporučujeme