Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (982 hl.)
 
1x za týden (488 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (496 hl.)
 
1x za měsíc (503 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (791 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3260
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Svitavská dvanáctka oslavila 25. výročí

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
08. 04. 2009
Na konci roku 2008 uplynulo 25 let od chvíle, kdy byl ve Svitavách založen dechový soubor Svitavská dvanáctka. Jeho úplné počátky sahají do podzimu roku 1982, kdy se hudebníci působící na Základní umělecké škole začali scházet s některými členy velké dechové hudby Milana Pařízka. 

Název kapely vznikl až později, z ryze praktických důvodů – pokud se kapela chtěla zúčastnit prvomájového průvodu, potřebovala název. Původní návrh byl Svitavanka, ale nakonec zvítězil název současný, tedy Svitavská dvanáctka. Jednoduše proto, že zakládajících členů bylo dvanáct. Prvním kapelníkem byl zvolen Otto Vais.

Dnes má Svitavská dvanáctka 18 stálých členů včetně zpěváků. Z původní, zakládající sestavy, zbyli pouze tři - současný kapelník Roman Kalvoda, František Jílek a Milan Flek. Postupnými obměnami sestavy došlo k tomu, že mezi nejmladším a nejstarším členem kapely je nyní věkový rozdíl více jak 40 let, což jistě přidává skupině na zajímavosti, ale zároveň s sebou může nést i mezigenerační neshody.

U příležitosti svého 25. výročí uspořádal soubor na konci roku 2008 slavnostní koncert ve svitavské Fabrice. Speciálně pro tuto příležitost kapela třičtvrtě roku nacvičovala písně z muzikálu Noc na Karlštejně a koncert dokreslovala také videoprojekce. Záznam tohoto netradičního počinu kapela nyní vydává na svém profilovém DVD. Není sice určeno do volného prodeje, ale bude k dispozici alespoň na koncertech Svitavské dvanáctky.

Doporučujeme