Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Festival Soundtrack Poděbrady

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
31. 08. 2017
Ve dnech 24. - 27. srpna se v Poděbradech uskutečnil 1. ročník mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady. S kamerou jsme festival navštívili v sobotu 26. srpna. Hlavní dění probíhalo v lázeňském parku, na kolonádě, náměstí a hlavní stage byla postavena na parkovišti vedle zámku.

V podchodu u nádraží jsme zastihli Barboru Šampalíkovou. Jak sami pořadatelé uvádějí, jde o rodinný festival, který je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud nebyl. Na pódiu u kongresového centra vystupovala rock´n´rollová skupina ze Sedlčan The Beautifuls. Ve 20 hodin přivítal na modrém koberci moderátor Jan Pokorný vzácné hosty, kteří přijeli na pozvání ředitele festivalu Michala Dvořáka. Byl mezi nimi ministr financí Ivan Pilný, herec Zdeněk Podhůrský, zpěvačka Leona Machálková, houslista Jaroslav Svěcený a nebo matematik Karel Janeček. Před samotným koncertem promluvil, krom dalších hostů, i ředitel festivalu Michal Dvořák a starosta Poděbrad Ladislav Langr. Následně už diváci přivítali potleskem Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho a Filharmonii Hradec Králové. Skladatel cenu získal za hudbu k rovněž Oscarovému filmu Život je krásný.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četl: Oldřich Havlíček

Doporučujeme