Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1087 hl.)
 
1x za týden (545 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (562 hl.)
 
1x za měsíc (569 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (867 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3630
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV - Náměstí ovládli veteráni

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
28. 06. 2009
Novobydžovský čtverec je název rallye, která se 27. června jela v Novém Bydžově již po čtrnácté. Dopoledne si mohli návštěvníci historické vozy a motocykly prohlédnout před novobydžovskou radnicí, přihlášeno jich bylo přibližně 80. Od roku 2005 se stal závod Memoriálem Elišky Junkové. Akci pořádá Klub přátel historických vozidel v Novém Bydžově.

Za doprovodu Veřejné bezpečnosti se jako první projela po náměstí Kateřina Bučková v krásném malém Bugatti. Toto autíčko je přesnou replikou automobilu, ve kterém jezdila Eliška Junková, automobilová závodnice, po které jsou závody pojmenované. Poté se všechny posádky dostavily na radnici, kde je přivítal místopředseda klubu Mirek Tupec a předal slovo místostarostovi Nového Bydžova. Bohumil Orel poděkoval soutěžícím, organizátorům a připomněl význam těchto závodů pro město. Po skončení rozpravy mohl být závod odstartován. Jako spolujezdec jednoho vozu se závodu zúčastnil Vladimír Junek. Když jeho otec, bratr Elišky Junkové, zemřel, paní Junková svého synovce v jeho 5 letech adoptovala. Na účastníky čekala trať dlouhá 80 km, předtím ale museli splnit připravené úkoly. Prvním úkolem byl slalom mezi kužely. Hodnocen byl nejen styl, ale hlavně to, zda se řidiči dokázali se svými vozidly kuželům vyhnout. Pak na posádky čekala jízda po prkně. Bylo důležité přejet prkno po celé jeho délce předním i zadním kolem. Každý volil styl, který mu nejlépe vyhovoval. Na další zastávce řidiči couvali. Museli nacouvat co nejblíže k připravené laťce. Posledním úkolem byl pneubowling, kde se účastníci snažili hodem shodit co nejvíce pneumatik. Závody se pokaždé těšily širokému zájmu veřejnosti a ani letošní ročník nebyl výjimkou. 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme