Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1043 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (525 hl.)
 
1x za měsíc (533 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (825 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3448
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

CHUDEŘICE – Malebná obec s léčivou vodou

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
05. 10. 2010
Obec Chudeřice se rozkládá na ploše 215 ha a patří do Mikroregionu Cidlina. Je vzdálena 8 kilometrů od Chlumce nad Cidlinou a nachází se na jižním cípu okresu Hradec Králové. První písemná zmínka o obci je z roku 1318, kdy byl proveden zápis do Zemských desek. Chudeřice byly osadou do roku 1913, od tohoto roku jsou samostatnou obcí. Zajímavostí jistě je, že se na území obce nachází minerální léčivý pramen.

Pramen je k dispozici každému, kdo se do obce dostane a chce léčivou sílu vody vyzkoušet. Klidná obec je ideálním místem pro bydlení pro všechny věkové kategorie, potěšující je fakt, že se sem stěhují i mladé rodiny s dětmi. Průměrný věk v obci je 36 let a celkový počet obyvatel neustále roste. Například v roce 1981 měli Chudeřice 173 obyvatel, nyní toto číslo stouplo na 222 obyvatel. V obci sídlí Mateřská škola, která je nyní plně obsazená a všech 43 dětí tu má dokonalé zázemí. Obyvatelé tu mají k dospozici také kadeřnictví či pedikuru. Nepsaným středobodem obce je místní hostinec, který má velký sál, kde se konají zajímavé kulturní akce nebo různá sportovní klání. Zmiňovaný sbor doborovolných hasičů pomáhá nejen při pořádání nejrůznějších akcí, ale také se mohou pochlubit dlouhou historií. V loňském roce oslavili hasiči krásných sto let od svého založení.Velkou akcí byla také nedávno pořádaná první Myslivecká slavnost, která přilákala vysoký počet náštěvníků. Chudeřice jsou malebnou obcí, která se může jako jedna z mála pochlubit například i tím, že mají elektrické vedení položené v zemi, takže pohled obce je takřka idylický.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme