Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Antonín Dvořák: Requiem

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
15. 07. 2008
27. června zazněly na druhém zámeckém nádvoří tóny hudby Antonína Dvořáka na text latinské smuteční mše - Requiem. Pražský filharmonický sbor a Česká filharmonie se ponořily do díla, které je označováno jako jedno z nejkrásnějších zhudebnění liturgického textu. Taktovky se podruhé na letošní Smetanově Litomyšli uchopil Ondřej Lenárd. Sólové party zpívali Adriana Kohůtková, Dagmar Pecková, Tomáš Černý a Peter Mikuláš.

Antonín Dvořák byl člověk hluboce věřící a než přistoupil ke komponování Requiem, měl za sebou několik významných duchovních děl. Kantátu Stabat máter, drobné duchovní písně jako Ave Maria a nebo oratorium Svatá Ludmila. Na Requiem pracoval od počátku roku 1890 celých deset měsíců. Při prvním provedení v Anglii 9.10.1891 se sál Town Hall zaplnil do posledního místa a Dvořák se tehdy sám ujal i dirigování svého díla.
Doporučujeme