Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Úvodní koncert Smetanovy Litomyšle

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
13. 07. 2008
18. června se hlediště na nádvoří státního zámku v Litomyšli zcela zaplnilo diváky při zahájení jubilejního 50. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl. Slavné výročí si vyžádalo zvláště slavnostní úvod. Dramaturgie 50. ročníku pro něj v roce 2008 zvolila operu Bedřicha Smetany, Libuše.

Po státní hymně pozdravila přítomné paní Livia Klausová. Zastoupila tak svého chotě, prezidenta České republiky Václava Klause, který nad festivalem převzal záštitu. Operu Libuše nastudoval pro festival soubor opery Národního divadla v Praze v rámci dlouhodobé spolupráce na cyklu inscenací Smetanových oper. V titulní roli vystoupila v Litomyšli, stejně jako před 10ti lety, Eva Urbanová. Bedřich Smetana psal od začátku Libuši jako slavnostní operu. Dokončil ji v roce 1872, ale až o devět let později se poprvé hrála v Národním divadle. Ta veliká slavnostní chvíle pro toto dílo a jejího skladatele ale nadešla až v roce 1883, když se po velikém požáru znovu otevíralo Národní divadlo v Praze.
Doporučujeme