Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Evropský pohár v chůzi

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
25. 05. 2017
Lázeňské město Poděbrady známé nejen svými léčebnými procedurami a minerální vodou ale také chodeckými závody, hostilo v neděli 21. května Evropský pohár v chůzi. Vrcholný podnik se zde uskutečnil už podruhé. Před 20 lety v roce 1997 poděbradští pořádali chodecký Světový pohár.

Elitní chodci se na start hlavního závodu na 50 km postavili v 8 hodin. Starosty Poděbrad Ladislava Langra jsme se zeptali, co pořádání Evropského poháru pro město znamená. Samotnému chodeckému klání, které probíhalo na moderním kilometrovém okruhu kolem Lázeňského parku, předcházelo velkolepé slavnostní zahájení. To se uskutečnilo v sobotu od jednadvaceti hodin u poděbradské fontány. Po celý den chodeckých závodů byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Celou fan zónu měla na starosti Nikola Samková. Naše nejlepší chodkyně Anežka Drahotová se závodu nemohla zúčastnit. Příznivci Anežky tak mohli získat její podpis nebo se s ní vyfotit během autogramiády ve fan zóně. Zaujala i výstava fotografií ke 120 letům České atletiky. S bílou holí pro bílou pastelku, to bylo moto stánku, kde Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých upozorňovala na strasti zrakově postižených občanů. Po 3 hodinách 48 minutách a 15 vteřinách jako první protnul cílovou čáru 50 kilometrové trasy Ukrajinec Ivan Banzaruk před svým krajanem Ihorem Hlavanem. Třetí došel Ital Antonelli. Náš Lukáš Gdula obsadil příčku devatenáctou. Dvacetikilometrovou trasu ovládl Němec Linke a Italka Palmisanová zvítězila mezi ženami na 20 km.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme