Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Pasování rytířů čtenářského řádu

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
15. 06. 2016
Tradiční akce, která čeká na žáky Základní školy K. V. Raise v Lázních Bělohradě, po absolvování první třídy, je pasování na rytíře čtenářského řádu. To letošní proběhlo ve středu 8. června v aule školy.

O hudební program se postarali starší spolužáci. Aktu pasování se neujal nikdo jiný než sám král písmenkové říše. Než ale mohlo pasování začít bylo ještě nutné přečíst čtenářský slib. Toho se ujal jeden z žáků první třídy. Potom už byli žáci voláni ve dvojicích a pasováni králem písmenkové říše na rytíře čtenářského řádu. Z rukou knihovnice Kateřiny Hrnčířové děti dostaly knihu a průkazku do Městské knihovny v Lázních Bělohradě. Jak čtení dětem jde jsme se zeptali jejich učitelky Lidmily Grohové. Jak moc děti navštěvují knihovnu to nám pověděla knihovnice Kateřina Hrnčířová. V současné době je knihovna v Lázních Bělohradě uzavřená z důvodu rekonstrukce. Její otevření by mělo proběhnout v průběhu měsíce srpna. Na přesný datum otevření budou čtenáři včas upozorněni. Dnes už se ale mohou těšit nejen na zrekonstruovanou knihovnu ale také na nové prostory o které bude knihovna rozšířena.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme