Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Poděbradské dny poezie

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
03. 05. 2016
Ve dnech 21. až 24. dubna se v Poděbradech uskutečnil 54. ročník Poděbradských dnů poezie. V lázeňském městě se sešli milovníci mluveného slova na tradičním festivalu přednesu poezie a prózy. Vyvrcholením celé akce je večer Křišťálových růží, který se konal v sobotu 23. dubna v zámeckém Divadle Na Kovárně.

Úvodní slovo patřilo starostovi Poděbrad Ladislavu Langrovi. Na to jaký byl letošní ročník jsme se zeptali předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marty Hrachovinové. Nejvyšší ocenění v oboru přednesu poezie a prózy Křišťálovou růži, získala slovenská herečka Eva Mária Chalupová, herečka Jana Preissová a herec Tomáš Töpfer. Co rozhodlo o ocenění právě těchto osobností nám opět pověděla Marta Hrachovinová. Laudatio Evě Marii Chalupové přednesl režisér Vladimír Rusko. Jana Peissová se z vážných důvodů nemohla předávání cen zúčastnit. Její laudatio pak bylo úkolem pro Hanu Kofránkovou. Miloš Horanský přednesl laudatio třetímu oceněnému Tomáši Töpferovi. Po skončení programu se všichni přesunuli na nádvoří zámku, kde noví držitelé cen zasadili růže do zdejšího rozária. U této příležitosti jsme se nových držitelů Křišťálových růži zeptali, co pro ně toto ocenění znamená.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme