Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Chodecká elita se opět představila na lázeňské kolonádě

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
14. 04. 2016
Poděbrady nejsou známy jenom tím, že jsou lázeňským městem. Známy jsou také pořádáním nejstaršího chodeckého závodu v Evropě. Chodecký závod na 50 km se šel z Prahy do Poděbrad poprvé v roce 1894. V sobotu 9. dubna 2016 se v lázeňském městě konal už 84. ročník tohoto slavného závodu.

Proto asi nikoho nepřekvapí, že zahájení se ujal sám král Jiří z Poděbrad. Pozdravit všechny přítomné přišel i starosta Poděbrad Ladislav Langr. Slavnostní atmosféru umocnily svým vystoupením poděbradské mažoretky. Z Českého atletického svazu promluvil František Fojt, který závod oficiálně zahájil. Juniorky se vydaly na trať ve 13 hodin. Okruh kolem lázeňského parku dlouhý 1 km absolvovaly 10 krát. Dvacet minut po nich startovali junioři, také na 10 km. Před samotným zahájením proběhlo ještě vyhlášení závodů v rámci projektu Atletika pro děti. Zde se soutěžilo také o Pohár starosty města Poděbrady. Ten získala škola, která měla ve všech soutěžích dohromady nejvíce účastníků. Se 189 dětmi i dospělými převzala pohár z rukou starosty Ladislava Langra ZŠ T. G. Masaryka. Před startem hlavních kategorií se na trať vydali legendy tohoto sportu. Symbolický 1 km, který zdolaly v čase pod 5 minut, ukázal, že bojovné srdce mají stále všichni. Mezistátního utkání, které bylo zároveň i mistrovstvím České a Slovenské republiky, se zúčastnilo téměř tři sta závodníků. Mistrem České republiky se stal Lukáš Gdula a mistryní Tereza Korvasová. Kompletní výsledky najdete na www.podebrady-walking.cz .

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme