Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SOBOTKA – Malé dějiny Sobotecka III. díl

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Sobotka - http://www.sobotka.cz
22. 12. 2015
V sobotu 19. prosince proběhl v sále Spořitelny v Sobotce křest třetího dílu Malých dějin Sobotecka „Kdo je kdo v dějinách Sobotecka a Dolnobousovska“ od autora Karola Bílka. Samotnému křtu předcházelo ocenění lidí, kteří se zasloužili o rozvoj kultury v Sobotce.

 

Toho se ujal starosta Lubor Jenček a při představování jednotlivých osobností citoval z nové knihy hesla, která tyto lidi charakterizují. Grafické listy od malíře a grafika Petra Minky z rukou starosty převzal Ivan Kafka, Josef Jindra, Marie Sekerová, Olga Bičišťová a Alena Pospíšilová. Dagmar Faměrová a Jan Samšiňák se předání nemohli z pracovních důvodů zúčastnit. Po předání a krátkém kulturním programu už byl čas na křest knihy. Autora jsme se zeptali co ho vedlo k vydání třetího dílu. Kmotry nové knihy „Kdo je kdo v dějinách Sobotecka a Dolnobousovska“ se stal starosta Sobotky Lubor Jenček a starosta Dolního Bousova Miroslav Boček. Netradičně květinou požehnali knize hodně úspěchu a také poděkovali autorovi a celému kolektivu, který s Karolem Bílkem na knize pracoval. Kniha na téměř 600 stranách obsahuje 2300 hesel. Které zajímavé osobnosti zde najdeme, nám opět přiblížil Karol Bílek. Pokud máte zájem zakoupit si III. díl Malých dějin Sobotecka „Kdo je kdo v dějinách Sobotecka a Dolnobousovska“, můžete tak učinit v Městském informačním centru v Sobotce.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme