Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY - Slavnostní večer předání Křišťálových růží

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
29. 04. 2015
Od čtvrtka 23.4. až do neděle 26.4.2015 probíhaly v tomto krásném lázeňském městě již 53. Poděbradské dny poezie. Tento tradiční česko-slovenský festival, který každoročně pořádá sdružení SLOVO a HLAS ve spolupráci s MKC Poděbrady, je určen pro vyznavače mluveného slova všech věkových kategorií. V sobotu 25.dubna se uskutečnil v divadle Na Kovárně slavnostní večer předání Křišťálových růží. 

Úvodní slovo na začátku slavnostního večera pronesl starosta Poděbrad PhDr. Ladislav Langr. Více o programu a udělovaném ocenění nám prozradila hlavní organizátorka festivalu paní Marta Hrachovinová.  V průběhu akce proběhl křest knihy Skvosty poezie od Vladimíra Justla. Naše kamera byla u toho, když ti nejlepší z oboru přednesu poezie a prózy obdrželi cenu v podobě Křišťálové růže, která se u nás uděluje už od roku 1966. Tento rok si toto prestižní ocenění převzali 3 umělci. Prvním z nich byla slovenská herečka a šansoniérka Emílie Došeková. Její laudatio s citem pronesl Vladimír Rusko.  Druhým oceněným umělcem se stal pedagog a recitátor Miroslav Kovářík. Jeho životní cestu všem přiblížil dlouholetý kolega Zdeněk Potužil. Jako poslední získala Křištálovou růži herečka Marie Málková, kterou uvedl básník a divadelní režisér Miloš Horanský. Všichni 3 umělci si za své nezapomenutelné emotivní recitace od publika vysloužili potlesk ve stoje. My jsme se jich při této příležitosti zeptali, co pro ně ocenění znamená. Celý slavnostní večer hudebně doprovázel mladý kytarista Lukáš Sommer. Na závěr programu zasadili čerství držitelé Křišťálových růží svou živou květinu do rozária v areálu poděbradského zámku. Svou růži zde má již celá řada známých osobností. Více informací o Poděbradských dnech poezie naleznete na www.slovoahlas.cz

 

Redaktor: Lucie Stránská, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme