Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (347 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (396 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2314
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – 70 let života v míru – beseda s veřejností a výtvarnice Jana Dubová

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
28. 04. 2015
Odpolední program oslav 70 let života v míru začal v zámeckém Divadle Na Kovárně. Beseda s představiteli politického a společenského života spolu se studenty místních škol a poděbradskou veřejností začala ve 13 hod. a 30 min. 

Moderátor Alexander Hemala přivítal kromě dalších hostů i výtvarnici Janu Dubovou, která prošla koncentračním táborem v Osvětimi. Plukovník Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany pohovořil o historii a o útrapách obyvatel za II. světové války. Smíšený sbor svaté Cecílie zahájil uctění památky 216 poděbradských spoluobčanů židovského původu. Pomník je na místě bývalé synagogy a židovské školy. Odtud byli odvlečeni do vyhlazovacích a koncentračních táborů. Výtvarnice Jana Dubová je jednou z mála lidí, kteří prošli koncentračními tábory a po válce se vrátili domů. Ucelený cyklus obrazů Jany Dubové pod výstižným názvem „Nezapomenu“, byl vystaven v prostorách kostela Českobratrské církve evangelické. Závěrečné vzpomenutí na poděbradské občany, kteří položili svůj život za mír a svobodu proběhlo od 15 hod. v kostele Českobratrské církve evangelické společným ekumenickým shromážděním.

 

Redaktor: Oldřich Havlíček, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme