Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (725 hl.)
 
1x za týden (295 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (332 hl.)
 
1x za měsíc (314 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (338 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2004
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – 70 let života v míru – kladení věnců a uctění památky padlých

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
28. 04. 2015
Hymnou České republiky v podání Pěveckého sboru Gymnázia Jiřího z Poděbrad pod vedením sbormistryně Jaroslavy Dunovské byla ve středu 22. dubna zahájena celodenní akce oslav výročí 70 let života v míru. 

V 9 hod. a 30 min. se na poděbradském hřbitově sešla celá řada vzácných hostů aby vzpomenuli památku obětí II. světové války. Na úvod všechny přítomné pozdravil starosta Poděbrad Ladislav Langr, zdravici pronesla i senátorka Emílie Třísková. Nechyběli ani zástupci velvyslanectví Ruské federace a Spojených států Amerických ani Československé obce legionářské. Proč oslava 70 let v míru připadla právě na 22. duben, to byla otázka na starostu Ladislava Langra. Kladení věnců započalo u hrobky rodiny Bláhových, kde je uložen poděbradský rodák, divizní generál František Bláha. Plastika Smutku od akademického sochaře Karla Lidického zdobí hrobku místostarosty Jaromíra Kerharta, který zahynul v roce 1943 v koncentračním táboře Osvětim ve věku 45 let. Brigádní generál Alois Boček prošel jako velitel 5. dělostřeleckého pluku až do Prahy. Generál Václav Korda přešel přes Polsko a Francii do Velké Británie, aby se zde stal pilotem legendární 311. československé perutě britského královského letectva, slavných Royal Air Force. Společný hrob rudoarmějců v nové části hřbitova stojí nad místem posledního odpočinku 29 padlých rudoarmějců, z nichž je zde deset vojáků pohřbeno beze jména. Na Riegrově náměstí  byla odhalena pamětní deska generála Františka Bláhy. Ten zemřel 21. května 1945 v Terezíně. Za druhé světové války zahynulo téměř 300 poděbradských občanů. Jejich památku připomíná žulová plastika sochaře Karla Lidického s názvem Pieta na I. nádvoří poděbradského zámku. Na závěr dopoledního programu byly na I. nádvoří vysazeny 4 Stromy míru. Tři vysadily děti z poděbradských mateřských, základních a středních škol, čtvrtý pak studenti Univerzity Karlovy.

 

 

Redaktor: Oldřich Havlíček, kamera a střih: Luděk Vondrouš

 

Doporučujeme