Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

STARÁ VODA – Odpoledne s dechovkou

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
21. 07. 2014
Popularita dechovek v posledních letech neustále roste. Svědčí o tom řada festivalů a koncertů konaných v menších vesničkách, ale i městech. Vždyť připomeňme například Vrzáňovy Kosice nebo Fišerův Bydžov. Další pomyslný základní kámen jednoho takového dechovkového festivalu byl položen v sobotu 19. července v obci Stará Voda. Odpoledne s dechovku tady uspořádala sama obec.

Od půl třetí odpoledne se jako první představila Podkověnka z Kosic. Kapela, která byla založena v září 1977, má za sebou řadu úspěchů. Vystupovala v televizních pořadech, má za sebou zájezdy do Německa a Polska a nespočet koncertů v lázních, na různých slavnostech a festivalech. Od samého počátku je kapelníkem Jaroslav Hartman. K dobré muzice patří i dobré jídlo a pití. To samozřejmě nemohlo chybět ani ve Staré Vodě. Hlavně pití přišlo v horkém sobotním odpoledni opravdu vhod. Během odpoledne vystřídali Podkověnku Blaničtí rytíři. Kapelu, která přijela od Blaníku, řídí Josef Kakos. V jejich podání zazněly především známé a oblíbené písně. První ročník se vydařil a i když návštěvnost především kvůli horkému počasí nebyla asi podle představ pořadatelů, tak už nyní se pomalu pracuje na druhém ročníku, kde by měly vystoupit kapely tři.

 

Kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová   

Doporučujeme