Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Pocta králi Jiřímu

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
26. 06. 2014
V neděli 22. června v 15 hodin se ve dvou desítkách českých měst na náměstích a ulicích spojených se jménem Jiřího z Poděbrad uskutečnily koncerty nejrůznějších žánrů pod společným názvem „Pocta králi Jiřímu“. 

Jak vznikla myšlenka na tuto akci nám pověděl starosta Poděbrad Ladislav Langr. Knihu „Evropan JIŘÍ Z PODĚBRAD král do bouřlivých dob“, slavnostně na poděbradském Jiřího náměstí pokřtil její autor Petr Hora Hořejš, starosta Poděbrad Ladislav Langr, vydavatel knihy Mirek Fořt a samozřejmě i sám Jiří z Poděbrad. Koncert Městské hudby Františka Kmocha Kolín moderoval Jakub Charvát. V asi hodinovém vystoupení zazněly známé i méně známé skladby z repertoáru tohoto hudebního tělesa. Po celou dobu koncertu bylo možné zakoupit novou knihu o Jiřím z Poděbrad a nechat si vlastnoručně napsat věnování od autora Petra Hory Hořejše. Před samotným koncertem došlo ještě k jedné události. Tou bylo slavnostní znovuzprovoznění původního pramene Poděbradky na II. nádvoří zámku. Navrtán byl v roce 1905 a zaslepen po 50 letech. Díky Univerzitě Karlově, které patří poděbradský zámek, byl pramen po 59 letech opět obnoven na svém původním místě.

 

Kamera: Michal Kos, střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová      

Doporučujeme