Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NEPOLISY – Na venkově zdravě jíme

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Společná Cidlina, z.s. - http://www.spolecnacidlina.cz
28. 05. 2014
Na venkově zdravě jíme - to je název společného projektu Místních akčních skupin Společná Cidlina a Hradecký venkov. Projekt zaměřený na podporu regionálních potravin vyvrcholil v sobotu 24. května na návsi v Nepolisech, kde se představili zemědělci a potravináři z obou regionů. 

Součástí příjemného odpoledne byla i soutěž ve vaření. Odvahu předvést své kulinářské umění veřejnosti mělo 12 týmů, 8 amatérských a 4 školní jídelny. A co by to bylo za soutěž, kdyby tu nebyla odborná porota. Ta nejprve prošla soutěžním prostorem, aby pečlivě prohlédla, jak jsou jídla připravena, a poté se odebrala do svého stanu, kde už na ní čekaly vzorky od všech soutěžících. Ocenění si nakonec zasloužily všechny soutěžící týmy. Jejich výrobky byly opravdu chutné, o čemž svědčil obrovský zájem veřejnosti. Na pódiu se střídaly hudební vystoupení s ukázkami zájmových činností. Pro děti pořadatelé připravili zajímavý naučný program. Po celou dobu bylo možné navštívit stánky s regionálními potravinami a získat tak kontakt přímo na výrobce nebo si prohlédnout techniku, kterou používají zemědělci pro svou práci. Zkrátka kdo navštívil v sobotu náves v Nepolisech, rozhodně nelitoval.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová 

Doporučujeme