Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (721 hl.)
 
1x za týden (291 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (329 hl.)
 
1x za měsíc (310 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (334 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1985
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Slavnosti krále Jiřího – oslavy 550. výročí mírové mise

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
21. 05. 2014
Slavnosti krále Jiřího proběhly v Poděbradech ve dnech 16. až 18. května, ale že by jim počasí přálo to se zrovna dvakrát říct nedalo. V sobotu odpoledne, kdy slavnosti vrcholily na lázeňské kolonádě, se bez deštníku nikdo neobešel. Program zahájily spojené poděbradské sbory hymnou České republiky. 

Poté starosta Poděbrad Ladislav Langr přivítal vyslance 28 zemí Evropské unie a připomněl důležitost mírové mise a také přiblížil osobnost Jiřího z Poděbrad a složitost doby, ve které se pokoušel o mírové uspořádání. O odhalení 28 srdcí zakrytých vlajkou Evropské unie se postarali zástupci jednotlivých států. Srdce je symbolem míru, přátelství, lásky, zdraví a je spojené s městem Poděbrady. O výzdobu srdcí se postarali studenti českých středních umělecko-průmyslových škol tak, aby co nejvíce symbolizovaly země Evropské unie. Hymna Evropské unie „Óda na radost“ zazněla opět v podání spojených poděbradských sborů. Předseda vlády Bohuslav Sobotka ve svém projevu poděkoval městu Poděbrady za to, že si připomíná mírovou misi, a zdůraznil důležitost spolupráce členských zemí pro Evropskou stabilitu. Krátce také podpořil země, které v těchto dnech sužují povodně.  Vystoupení Symfonického orchestru Českého rozhlasu, původně plánované na začátek této akce, bylo z důvodu počasí přesunuto do sálu kongresového centra. Zazněly skladby Vltava a tři Slovanské tance. Předsedy vlády Bohuslava Sobotky jsme se zeptali, jak on vnímá mírové iniciativy krále Jiřího s odstupem 550 let. V divadle Na Kovárně od 16 hodin pokračoval středověký soutěžní festival hudebních a tanečních souborů O pečeť krále Jiřího, jehož první část proběhla už v dopoledních hodinách. Do porotcovských křesel usedli takové osobnosti jako herec, tanečník a režisér Vlastimil Harapes, sopranistka Jana Heryánová Ryklová, harfenistka Zbyňka Šolcová a samozřejmě jeho veličenstvo král Jiří.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová     

Doporučujeme