Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (718 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (331 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1971
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Křišťálová růže pro Annu Cónovou, Martina Hubu a Jaromíra Medunu

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
29. 04. 2014
V sobotu 26. dubna se v poděbradském divadle Na Kovárně uskutečnil slavnostní večer předávání Křišťálových růží. Křišťálová růže je nejvyšší ocenění v oboru přednesu poezie a prózy a každoročně se uděluje v rámci Poděbradských dnů poezie.

Ve dnech 24. až 27. dubna se konal už 52. ročník. Jako první obdržel cenu slovenský herec Martin Huba. Ten bohužel do Poděbrad nemohl přijet. Jeho laudatio přednesl Vladimír Rusko. Martin Huba pak všechny pozdravil z krátkého záznamu. Druhou oceněnou byla herečka Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Anna Cónová. Životní cestu Anny Cónové všem připomenul režisér Radovan Lipus. Celý večer doplňoval svými netradičními hudebními vstupy kytarista Lukáš Sommer. Posledním oceněným, kdo převzal cenu z rukou starosty Poděbrad Ladislava Langra, byl herec Divadla na Vinohradech a držitel ceny Františka Filipovského za dabing, Jaromír Meduna. Jeho laudatio si připravil básník a divadelní režisér Miloš Horanský. Na závěr programu Anna Cónová a Jaromír Meduna vlastnoručně zasadili růži v rozáriu na prvním nádvoří poděbradského zámku. My jsme se jich u této příležitosti zeptali, co pro ně ocenění znamená. A jaký byl letošní ročník Poděbradských dnů poezie nám pověděla předsedkyně sdružení SLOVO a HLAS Marta Hrachovinová.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová 

Doporučujeme