Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1044 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (526 hl.)
 
1x za měsíc (533 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (828 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3453
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY - Slavnostní otevření Památníku krále Jiřího z Poděbrad

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
26. 04. 2014
Velkolepé představení se odehrálo na II. nádvoří poděbradského zámku ve středu 23. dubna. Za zvuku famfár přijel i král Jiří s družinou, aby s dalšími vzácnými hosty z řad starostů, zástupců Středočeského kraje a Univerzity Karlovy, byl svědkem slavnostního otevření nově zrekonstruovaného Památníku krále Jiřího z Poděbrad. 

V úvodu byli přivítáni vzácní hosté nejenom z českého, moravského a slezského kraje, ale také z Polska a Německa. Jednalo se o 20 měst spojených s životem krále Jiřího z Poděbrad. Vlajka každého z těchto měst byla dekorována pamětní stuhou. V bohatém programu došlo i na hudební vystoupení a rytířské souboje, hry a dovednosti. Po projevu krále Jiřího už nic nebránilo slavnostnímu přestřižení pásky. Toho se ujal starosta Ladislav Langr, náměstek hejtmana Miloš Petera, středočeský radní pro kulturu Zdeněk Štefek a prorektor Univerzity Karlovy Martin Kovář. Rekonstrukce památníku byla zahájena 21. března tohoto roku. Investici 3 milióny korun poskytl Středočeský kraj. V Památníku se nachází 250 sbírkových předmětů z Poděbradska, sádrový model jezdecké sochy krále Jiřího a dva štítonoši. Rekonstrukce památníku je rozdělena do dvou etap. Druhá část, která se ještě opravuje, je rodná síň krále Jiřího, kde bude vystavena expozice sochaře Bohuslava Schnircha, autora jezdecké sochy krále Jiřího z Poděbrad. Tato část bude veřejnosti zpřístupněna na přelomu května a června roku 2014.

 

Redaktor: Zuzana Jáklová, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová 

Doporučujeme