Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Gastro Poděbrady 2014

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
17. 04. 2014
Ve středu 16. dubna se v Kongresovém centru na lázeňské kolonádě uskutečnila gastronomická soutěž žáků středních odborných učilišť v oboru kuchař, číšník, cukrář a barman. Osmý ročník s mezinárodní účastí připravilo Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady.

Barmanská soutěž začala krátce po desáté hodině. Žáci měli za úkol připravit čtyři porce originálního míchaného nápoje během 6 minut a přitom nesměli použít žádnou známou a používanou receptůru. Na jejich počínání dohlíželi porotci a chuť nápojů hodnotila anonymně zkušební komise. Kuchaři, číšníci a cukráři prezentovali své umění ve velkém sále. Soutěžila dvoučlenná družstva a podmínkou bylo použití českých surovin. Kuchaři měli za úkol připravit slavnostní rautovou mísu pro 6 osob, cukráři mísu minidezertů a číšníci měli za úkol přípravu slavnostní tabule pro dvě osoby. Závěrečnou disciplínou byl už tradiční běh číšníků po lázeňské kolonádě. Účastnily se dvoučlenné týmy a s nápoji musely absolvovat překážkovou dráhu. Soutěže Gastro Poděbrady 2014 se zúčastnilo 85 žáků ze 14 škol z České a Slovenské republiky. Podrobné výsledky najdete na stránkách SOU společného stravování Poděbrady.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová 

Doporučujeme