Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1044 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (526 hl.)
 
1x za měsíc (533 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (828 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3453
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Anežka Drahotová a Lukáš Gdula se stali mistry ČR v chůzi na 20 km

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
15. 04. 2014
V sobotu 12. dubna se v Poděbradech uskutečnil 82. ročník chodeckých závodů. Mistrovství ČR a Mezistátní utkání v chůzi na 20 km bylo doplněno závodem juniorů a juniorek na 10 km a dorostenců na 5 km. Slavnostní zahájení, jehož součástí bylo vyslání mírového poselství do Štrasburku, začalo ve 12,30. 

Přijel i sám král Jiří, který přečetl poselství sepsané prezidentem republiky Milošem Zemanem, a připomenul tak mírovou misi z roku 1464. Poselství následně převzali studenti poděbradského gymnázia a Střední odborné školy, aby se za doprovodu motorkářů vydali do Štrasburku, kde je přivítá předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Nechybělo ani taneční vystoupení - a 82. ročník chodeckých závodů mohl být zahájen. Jaká byla letošní účast, to už byla otázka na technického ředitele Zdeňka Simona. Ženy odstartovaly na dvacet jednokilometrových okruhů ve 14,30. Na startu byla celá česká špička v čele s Anežkou Drahotovou a úřadující mistryní Lucií Pelantovou. Do probíhajícího závodu žen odstartovali v 15,15 také muži. Ženy v tu dobu měly za sebou polovinu závodu a na čele se stále držela Anežka Drahotová. Muži hned z kraje nasadili vysoké tempo a v čelní skupině byl i čtyřnásobný vítěz Slovák Matej Tóth. Kvalitu startujících jen potvrzovala svým výkonem Anežka Drahotová, která se na sedmnáctém kilometru všem soupeřkám vzdálila a cílem prošla v novém čase 1 hod. 29 min. a 43 vt. Pro české stříbro si došla Lucie Pelantová a třetí v mistrovství republiky skončila Eliška Drahotová. Mezi muži nenechal nikoho na pochybách Matej Tóth, že si jde pro pátý titul z Poděbrad. S časem 1 hod. a 20 min. za sebou nechal poláka Fedaczynského a třetí došel Ukrajinec Kovenko. Mistrem republiky se stal Lukáš Gdula před Karlem Ketnerem a Ondřejem Motlem. Během celého odpoledne probíhal na lázeňské kolonádě doprovodný program pro ty nejmenší návštěvníky pod názvem „Atletika pro děti“.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová 

Doporučujeme