Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Oslavy 550. výročí mírové mise Jiřího z Poděbrad

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
06. 03. 2014
Úvodními slovy přivítal o osmé hodině ranní v neděli 2. března král Jiří všechny, kdo se dostavili před Polabské muzeum. Nechyběli vzácní hosté, mezi nimiž byli zástupci krajského úřadu, Karlovy i Královéhradecké univerzity, ministerstev a především předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a starosta Poděbrad Ladislav Langr.

Vzácný dokument byl k vidění pouze jeden den - 2. března. Kdo nestihl originál, mohl si ještě v pondělí a úterý prohlédnout věrnou kopii, která byla zhotovena koncem osmdesátých let minulého století v Bratislavě. Program oslav byl nabitý a pokračoval v 9 hodin bohoslužbou na počest 550. výročí mírové mise Jiřího z Poděbrad v kostele Československé církve husitské. Od 11 hodin proběhlo v Divadle Na Kovárně scénické čtení hry „Dlouhá cesta“ autorky Karolíny Adamové. Představení pojednává o mírovém poselství krále Jiřího a o tom, jak to vše tenkrát bylo. Při čtení se představili členové Divadelního spolku Jiří a hosté Pavel Nový, Ladislav Županič, Otakar Brousek mladší a Marta Hrachovinová. Ředitele Městského kulturního centra Jakuba Charváta jsme se zeptali, jak budou oslavy pokračovat. Nedělní program oslav byl zakončen ve 14,30 h. položením věnců k pomníku Jiřího z Poděbrad. Kromě dalších vzácných hostů byl přítomen i předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. Záštitu nad oslavami, kromě obou předsedů komor Parlamentu, převzal i předseda vlády Bohuslav Sobotka a prezident České republiky Miloš Zeman.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová      

Doporučujeme