Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Oslavy 550. výročí mírové mise Jiřího z Poděbrad

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
06. 03. 2014
Úvodními slovy přivítal o osmé hodině ranní v neděli 2. března král Jiří všechny, kdo se dostavili před Polabské muzeum. Nechyběli vzácní hosté, mezi nimiž byli zástupci krajského úřadu, Karlovy i Královéhradecké univerzity, ministerstev a především předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a starosta Poděbrad Ladislav Langr.

Vzácný dokument byl k vidění pouze jeden den - 2. března. Kdo nestihl originál, mohl si ještě v pondělí a úterý prohlédnout věrnou kopii, která byla zhotovena koncem osmdesátých let minulého století v Bratislavě. Program oslav byl nabitý a pokračoval v 9 hodin bohoslužbou na počest 550. výročí mírové mise Jiřího z Poděbrad v kostele Československé církve husitské. Od 11 hodin proběhlo v Divadle Na Kovárně scénické čtení hry „Dlouhá cesta“ autorky Karolíny Adamové. Představení pojednává o mírovém poselství krále Jiřího a o tom, jak to vše tenkrát bylo. Při čtení se představili členové Divadelního spolku Jiří a hosté Pavel Nový, Ladislav Županič, Otakar Brousek mladší a Marta Hrachovinová. Ředitele Městského kulturního centra Jakuba Charváta jsme se zeptali, jak budou oslavy pokračovat. Nedělní program oslav byl zakončen ve 14,30 h. položením věnců k pomníku Jiřího z Poděbrad. Kromě dalších vzácných hostů byl přítomen i předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. Záštitu nad oslavami, kromě obou předsedů komor Parlamentu, převzal i předseda vlády Bohuslav Sobotka a prezident České republiky Miloš Zeman.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová      

Doporučujeme