Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁNY- Odhalení pamětní desky obětem první světové války

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
30. 10. 2013
V pondělí 28. října jsme si připomněli výročí 95 let vzniku samostatného československého státu. V rámci tohoto výročí jsme uctili památku devíti padlých legionářů z obce Lány, kterým na místní kapličce byla odhalena pamětní deska.

Pietní akt začal krátce po třetí hodině slovem starosty Pavla Šubra. Ten nám řekl, co předcházelo tomu, než byla deska zhotovena. Jako další vystoupil pplk. Miloslav Báča z Krajského vojenského velitelství a poté pplk. Vilém Janouch z Československé obce legionářské. Oba tito pánové připomněli důležitost první světové války z hlediska formování států. Nechyběli zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a potomci legionářů. Vyčerpávající množství dobových informací jsme se dozvěděli od historika Jana Čečetky ze Státního okresního archivu v Jičíně. K vidění byly i dobové fotografie od lužanského rodáka Karla Podlipného, ukázka z publikace paní Janků o legionářích Jičínska, výtah z kroniky obce z let 1914 a 1915 nebo korespondence místních občanů. Vlastimil Hrnčíř, autor publikace o Lánech, nám řekl, co bylo impulsem pro tuto událost.

 

Redaktor: Kateřina Demlová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme