Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Po stopách Karla Václava Raise na Zvičinu

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
30. 10. 2013
„Zvičino, Zvičino, ty horo vysoká, myslím si na tebe, co je dní do roka.“ Takto na vrchol vysoký 671 metrů nad mořem myslíval Karel Václav Rais. Někteří na něj 28. října nejenom mysleli, ale i jej pokořili při tradičním pochodu.

Startovalo se od Památníku K. V. Raise krátce po deváté hodině. Co na zúčastněné čekalo, nám řekl Ladislav Stuchlík. Pochod s trasou dlouhou 11 kilometrů turisty nejprve zavedl k rybníku Pardoubek, kde mohli obdivovat dřevěné plastiky nebo si přečíst pověst o nešťastné lásce vodníka Vodomila Pardoubského. Kdo se cítil po pár kilometrech unavený, čekalo na něj občerstvení v Hospůdce Na Vřesníku, která byla otevřena pro účastníky pochodu od časného rána. Raisovy stopy najdeme nedaleko vesnice Bezník, kde se nachází takzvaná Raisova kniha nebo o kousek dál v Borku, kde je místo k odpočinku s příznačným názvem Raisův pohov. No a pak už byl před námi cíl trasy – Raisova chata na Zvičině. Kdo se chtěl nejen zahřát, ale i posilnit na cestu zpět, měl možnost ve zdejší restauraci. Pořadatelé pro účastníky zajistili autobus, který je ve 14,30 h. odvezl zpátky do Lázní Bělohradu.

 

Redaktor: Kateřina Demlová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme