Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Velikonoční ostrov očima Pavla Pavla a Pavla Štichy

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
25. 10. 2013
Kdo zavítal v úterý 22. října po 18. hodině do prostor zámeckého Divadla Na Kovárně v Poděbradech, určitě nelitoval. Diváci mohli obdivovat krásu Rapa Nui neboli Velikonočního ostrova v podání cestovatele Pavla Pavla a fotografa Pavla Štichy.

Akce začala přednáškou strakonického rodáka Pavla Pavla. Tehdy se jako devětadvacetiletý čerstvý inženýr na Velikonoční ostrov dostal spolu s expedicí slavného cestovatele Thora Heyerdahla. Proč? Důvod byl jediný, naučit sochy moai chodit. Jak na tuto cestu vzpomíná, nám popsal rozhovoru. Velikonoční ostrov neunikl také objektivu fotografa Pavla Štichy. Ten se letos v březnu na ostrov vydal a nafotil sérii dokonalých fotografií monumentálních soch moai. Vernisáž výstavy proběhla v prostorách divadla hned po skončení přednášky a shlédnutí krátkého dokumentu. Rodák z Poděbrad žijící v Berlíně zařadil Rapa Nui do seznamu 55 zemí, které navštívil. Tento velmi příjemný den byl zakončen přípitkem, po kterém už nic nebránilo tomu, aby si návštěvníci v klidu prohlédli fotografie nebo prohodili pár slov s pány Pavly, Štichou a Pavlem.

 

Redaktor: Kateřina Demlová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme