Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (347 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (396 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2314
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Velikonoční ostrov očima Pavla Pavla a Pavla Štichy

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
25. 10. 2013
Kdo zavítal v úterý 22. října po 18. hodině do prostor zámeckého Divadla Na Kovárně v Poděbradech, určitě nelitoval. Diváci mohli obdivovat krásu Rapa Nui neboli Velikonočního ostrova v podání cestovatele Pavla Pavla a fotografa Pavla Štichy.

Akce začala přednáškou strakonického rodáka Pavla Pavla. Tehdy se jako devětadvacetiletý čerstvý inženýr na Velikonoční ostrov dostal spolu s expedicí slavného cestovatele Thora Heyerdahla. Proč? Důvod byl jediný, naučit sochy moai chodit. Jak na tuto cestu vzpomíná, nám popsal rozhovoru. Velikonoční ostrov neunikl také objektivu fotografa Pavla Štichy. Ten se letos v březnu na ostrov vydal a nafotil sérii dokonalých fotografií monumentálních soch moai. Vernisáž výstavy proběhla v prostorách divadla hned po skončení přednášky a shlédnutí krátkého dokumentu. Rodák z Poděbrad žijící v Berlíně zařadil Rapa Nui do seznamu 55 zemí, které navštívil. Tento velmi příjemný den byl zakončen přípitkem, po kterém už nic nebránilo tomu, aby si návštěvníci v klidu prohlédli fotografie nebo prohodili pár slov s pány Pavly, Štichou a Pavlem.

 

Redaktor: Kateřina Demlová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme