Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV – 17. ročník festivalu dechové hudby Fišerův Bydžov 2013

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
13. 09. 2013
V pátek 6. září se Jiráskovo divadlo v Novém Bydžově zaplnilo příznivci dechové hudby. Od 19 hodin se zde konal zahajovací koncert 17. ročníku festivalu Fišerův Bydžov. 

Na úvod všechny přítomné pozdravil místostarosta Nového Bydžova a místopředseda občanského sdružení Na podporu aktivit v Novém Bydžově Bohumil Orel, který festival symbolicky zahájil a poté předal slovo Janě Matějcové a Ústřední hudbě armády České republiky. Festival se každoročně pořádá na počest rodáka, kapelníka a hudebního skladatele Josefa Fišera. V posledních letech se sobotní přehlídka dechových orchestrů koná v parku U Svaté Trojice. Za dobu konání se představily téměř čtyři desítky kapel. Místopředsedy občanského sdružení Na podporu aktivit v Novém Bydžově Bohumila Orla jsme se zeptali, jak je složité v dnešní době takový festival připravit. Odpolední program zahájil novobydžovský dechový orchestr Skleněnka pod vedením Jiřího Vacka. Mezi diváky jsme objevili prezidenta Sdružení dechových orchestrů a šéfredaktora časopisu Naše muzika Václava Hlaváčka, a tak jsme se ho zeptali, v jakém stavu je česká dechovka. Z Libčan do Nového Bydžova přijela Májovanka, kterou vede Jaroslav Perný. Čáslavská Březovanka je dechový orchestr temperamentního ražení a charakteristického zvuku. Třináctičlennou kapelu tvoří deset muzikantů, dva zpěváci a zvukař. V jejím čele stojí kapelník Jiří Vojtěch. Sobotní dopoledne je vždy vyhrazeno mládežnickým dechovým orchestrům. Letos to byl orchestr Základní umělecké školy Nový Bydžov a Základní umělecké školy Týniště nad Orlicí. Závěr 17. ročníku festivalu Fišerův Bydžov patřil Šardičance ze Šardic. Soubor vznikl v roce 1957. V roce 2008 kapelu převzali odchovanci Mladé Muziky. S kapelou zpívají sestry Alena a Ludmila Valčuhovy a Patrik Silák. Kapelníkem je Ivo Zoubek.

 

Redaktor: David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Nikola Birklenová

Doporučujeme