Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

VLKOV – Udělení znaku a vlajky obci

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
30. 08. 2013
Den 24. srpen 2013 se navždy zapíše do historie obce Vlkov. Tato malebná víska s téměř čtyřmi stovkami obyvatel, ležící nedaleko Jaroměře v Královéhradeckém kraji, slavila svůj velký den. Obec představila a nechala vysvětit svoji vlajku a znak. Co tomu předcházelo, to už nám pověděla místostarostka Vlkova Alena Bartošová.

Událost začala slavnostním průvodem obyvatel a hostů k budově obecního úřadu. Slavnostní akt zahájili Pardubičtí trubači, poté promluvil starosta obce Jiří Nepokoj, který v krátkosti připomenul historii obce a kroky, které vedly ke vzniku vlajky a znaku. Samotného aktu vysvěcení vlajky, kterou tvoří tři symboly - vlk, Labe a lípa, se ujal farář Petr Boháč  z Josefovské farnosti. Takzvaným hnacím motorem a člověkem, který se velkou měrou zasadil o zdárné dokončení celé akce, byl vlkovský zastupitel Jaroslav Veverka. Slavnostní ráz sobotního odpoledne podtrhly svým vystoupením mažoretky Carmen z Domu dětí a mládeže Klíč v Jaroměři. Způsoby řešení problémů v dávné historii, to už byla záležitost pro jaroměřskou skupinu historického šermu Soupeři. A historie ještě jednou, ale tentokrát ve fotografiích a kronikách, byla vidět v bývalé škole. Výstava mapovala vývoj obce a činnost spolků, které v obci Vlkov působily. Nechybělo zde ani ražení pamětních mincí, dětské soutěže a ukázka výcviku dravých ptáků. Závěr pak patřil dobrému jídlu a pití za doprovodu harmonik.

Redaktor: David Vondrouš, kamera, Jiří Erlebach, střih: Luděk Vondrouš, komentář četla: Zuzana Boučková

Doporučujeme