Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

STARÁ VODA – Nová střecha pro starodávnou zvonici

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
14. 08. 2013
Rušno na návsi obce Stará Voda ve středu 7. srpna, zapříčinil jeřáb, který sundával střechu historické dřevěné zvonice. Důvodem byla celková rekonstrukce střechy. Podrobnosti o projektu nám řekl starosta Libor Morávek. 

Dřevěná zvonice jejiž přesný rok stavby není znám, byla původně osazena třemi zvony. Z nich se zachoval pouze největší zvon z roku 1604, který nechal ulít chlumecký hejtman, Zikmund Bořanovský z Bitýšky. Dochoval se také malý zvonek, tzv. umíráček. Zvonice se za dobu své existence dočkala celé řady oprav. Například v roce 1850 bylo na opravu střechy použito 100 kop šindele. V roce 1867 pak byla osazena vížka s okénky, plechová báň a kříž. Na stavbu nové věže zvonice bude použito 15 m3 dřeva  a 4000 kusů šindele. Stavbu provádí specializovaná firma Pegisan Plzeň. Součástí projektu, o který se velkou měrou zasloužil děkan Pavel Saidel, je i oprava fasády kostela. Vše by mělo být dokončeno v první polovině října, kdy proběhne i slavnostní otevření.

 

Redaktor: Martina Romaňáková, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme