Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

CHUDEŘICE – 100 let samostatnosti obce

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Společná Cidlina, z.s. - http://www.spolecnacidlina.cz
03. 07. 2013
Už podle přítomných mažoretek a muzikantů bylo jasné, že se v sobotu 29. června v obci Chudeřice schyluje ke slavnostní události. Slavnostním průvodem byly zahájené oslavy 100 let samostatnosti obce a 50 let vzniku mysliveckého sdružení Svornost. 

Průvod nejprve zastavil u pomníku obětí I. světové války, aby položením věnce uctil památku občanů Chudeřic kteří padli v boji. Pak už průvod prošel zbývající části obce a zamířil na společenské prostranství u koupaliště. První písemná zmínka o obci pochází už z roku 1318, ale až v roce 1913 obec osamostatnil Václav Veselý, který v té době vykonával funkci starosty Káranic pod které tehdejší osada Chudeřice patřila. Starosta Miloš Veselý v krátké řeči připomenul historii a současnost dnešní obce. Bohatý kulturní program zahájil dechový orchestr Podkověnka. Na programu byli také letečtí modeláři, sokolníci a nebo třeba Michal David revival. Velký úspěch sklidilo nejen vystoupení mažoretek z Olešnice, ale také malých mažoretek z Chudeřic.

 

Redaktor: Martina Romaňáková, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme