Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – Slavnosti krále Jiřího

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
10. 06. 2013
Stalo se už tradicí, že počátkem června ožijí obě nádvoří zámku při Slavnostech krále Jiřího z Poděbrad. Jinak tomu nebylo ani letos. Městské kulturní centrum ve spolupráci se šermířskou skupinou Páni z Kolína připravilo bohatý program na 7. a 8. června. 

První nádvoří se proměnilo v dobové tržiště. K vidění byla historická řemesla, příprava starodávných pokrmů a všude zněla příjemná hudba. A kdo se chtěl dozvědět něco z historie, pro toho zde byly rozmístěné panely o počátcích písemnictví. Vývoj písma od 13. století až po současnost byl rozdělen do 6 zastavení. Kdo byl pozorný, mohl zastihnout i mnicha, který prodával odpustky, a tak se vykoupit ze svých hříchů. Zájem byl prý veliký. A kdo si odpustky nemohl dovolit, ten se alespoň mohl podívat, jak to chodilo v takové katovně za doby vlády krále Jiřího. A protože i počasí ukázalo svou lepší tvář, byla návštěvnost vysoká a všichni se na nádvoří poděbradského zámku dobře bavili.

Redaktor: Martina Romaňáková a David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme