Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HŘÍDELEC – Noc kostelů

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
28. 05. 2013
Během Noci kostelů 24. května 2013 se v České republice otevřely brány více než 1300 kostelů. Nechyběl mezi nimi ani kostel sv. Jiří ve Hřídelci. Obyvatelé malé vesničky patřící k městu Lázně Bělohrad připravili zajímavý program.

Hasiči zajistili občerstvení a pro ty nejmenší byla na prostranství před kostelem vybudována výtvarná dílna. Každý, kdo přišel, mohl využít jedinečné možnosti prohlídky celého kostela včetně zvonice. V podkroví byla instalována výstava fotografií zachycujících rozsáhlou rekonstrukci kostela před 15ti lety. Tak zvaně otcem celé rekonstrukce byl Ondřej Fajstavr. Zeptali jsme se ho, jak náročná oprava to byla a zda při ní nastaly nějaké problémy. Památné perníčky, kterých pořadatelé ze dvou kilogramů těsta napekli 375, sloužily zároveň jako vstupenky. V úvodu všechny přivítal jáhen Miloš Pour a přiblížil vznik Noci kostelů. Poté slovo předal starostovi Lázní Bělohrad Pavlu Šubrovi a páteru Gregoru Puszkiewiczovi, kteří program slavnostně zahájili. O hudební doprovod se staral hrou na varhany Jaroslav Jirásko. Vystoupení všech hostů bylo velmi působivé. Mezi nejzajímavější patřilo vystoupení Ondřeje Fajstavra o historii kostela, následné rekonstrukci a jeho znovuvysvěcení. Historii obce a Sboru dobrovolných hasičů přiblížil Jaromír Pluhař a Michaela Vitvarová hovořila o postavě sv. Jiří – patronu kostela a skautů.

Redaktor: Martina Romaňáková a David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme