Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY – 51. Poděbradské dny poezie 2013

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
30. 04. 2013
Slavnostním večerem předání Křišťálových růží v divadle Na Kovárně vyvrcholil v sobotu 27. dubna 51. ročník Poděbradských dnů poezie, který se konal pod záštitou Herecké asociace. Poděbrady se tak ve dnech 25. až 29. dubna proměnily v město poezie a mluveného slova.

Křišťálová růže je nejvyšším oceněním v oboru přednesu poezie a prózy. Uděluje se od roku 1966 a v letošním roce ocenění z rukou starosty Poděbrad Ladislava Langra a Marty Hrachovinové převzali Libuše Šafránková, Jan Přeučil a Štefan Bučko. O hudební doprovod se postaral Lukáš Sommer. Vladimír Rusko představil herce, recitátora a moderátora Štefana Bučka, který se narodil v roce 1957 v Bratislavě, je členem činohry SND, pedagogem a představitelem celé řady divadelních a filmových rolí. Marta Hrachovinová představila herce, dabéra a lektora Jana Přeučila a také zavzpomínala na léta studií a setkávání se s panem profesorem. A nakonec Hana Kofránková připomněla životní dráhu herečky, kterou asi není třeba nikomu představovat. Vždyť její role ve filmech Babička, Tři oříšky pro Popelku nebo Vrchní, prchni, kde hrála společně se svým mužem Josefem Abrhámem, zná asi úplně každý. A právě Josef Abrhám doprovázel Libuši Šafránkovou i v poděbradském divadle. Po skončení programu v divadle došlo i na sázení opravdových růží v rosáriu na nádvoří poděbradského zámku, kde každý z oceněných vysadil jednu růži.

Redaktor: Martina Romaňáková a David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme