Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁNY – Nový zvon pro kapličku

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
29. 04. 2013
Malá obec Lány ležící nedaleko Lázní Bělohrad byla v sobotu 27. dubna dějištěm slavnostní události. Za přítomnosti představitelů samosprávy a především občanů obce Lány tu byl slavnostně vysvěcen nový zvon pro místní kapličku. Iniciátorem celé akce byl rodák Vlastimil Hrnčíř, který ve své řeči připomněl historii kapličky a poděkoval všem, kteří se na její opravě podíleli.

Kapličku v Lánech postavili občané v roce 1843. První velkou opravou prošla kaplička před 13 lety. Původní zvon kapličky vyzváněl až do první světové války, kdy byl rekvírován pro potřeby zbrojního průmyslu. Obdobný osud čekal i druhý zvon. Ten byl vysvěcen 21. května 1923 a sundán na počátku druhé světové války. Autorem nového zvonu, jehož svěcení se ujal páter Gregorz Puszkiewicz, je Michal Votruba z Myslkovic u Soběslavi. Zeptali jsme se, jak výroba takového zvonu probíhá.

 

Za město Lázně Bělohrad, které opravu kapličky, úpravu okolí a nový zvon financovalo, promluvil starosta Pavel Šubr. Vyvrcholením celé akce byla montáž nového zvonu do věže kapličky. Prvního zvonění se ujal autor zvonu Michal Votruba.

 

 

Redaktor: Martina Romaňáková a David Vondrouš, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme