Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV - 5. Martinský jarmark

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
12. 11. 2012
Město Nový Bydžov uspořádalo v sobotu 10.listopadu již 5. ročník Martinského jarmarku. Ten rok co rok láká stále více návštěvníků. Ukázka řemesel, včetně možnosti zakoupit si nějaký výrobek, je na jarmarku tradicí, stejně jako představení práce uměleckých řezbářů. Ti přijeli z okolí Hořic a Jilemnice a celkem se jich tu sešlo 10. Na letošní akci byly navíc představeny krásné reprezentační šaty města.

Ty budou využívány především pro slavnostní události, jako jsou plesy, nebo přijetí významných osobností. Šaty sponzorovala Jana Chmelařová a vznikly v rámci celonárodního projektu Návraty k hodnotám. Autorkou projektu a návrhářkou šatů je Marie Zelená. Královské šaty jsou z dobře udržovatelného materiálu, kterým je v tomto případě taft. Štrasová korunka je vyrobená v Jablonci nad Nisou. Modelkou, jenž měla na sobě ony krásné šaty byla Zuzana Česáková. Ta bude město zastupovat v soutěži o královnu královských věnných měst. Stala se zároveň patronkou dřevěné sochy královny, která byla slavnostně odhalena na náměstí. Návštěvníci budou moci sochu obdivovat v revitalizovaném parku u hřbitova, kam bude v následujících dnech přemístěna. Odhalení sochy a představení reprezentačních šatů bylo naplánováno na tento jarmareční den cíleně. Byla totiž potvrzena účast delegací s družebních měst Nového Bydžova. Delegace v čele s primátory daných měst přijely ze slovenského Brezna a rumunského Nadlacu.

 


 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme