Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

BOROHRÁDEK - Ukážeme vám les, jak ho neznáte

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
23. 10. 2012
SECA Borohrádek patří k  předním dřevozpracujícím firmám v ČR. Právě tady se počátkem října uskutečnilo setkání s partnery. Mělo  podtitul: Ukážeme vám les, jak ho neznáte. Na akci přijela třicítka obchodních partnerů firmy z celé republiky. Před odchodem do lesa byli vybaveni  drobnostmi, které by se v lese mohly hodit – nožem a pláštěnkou.

Garantem programu akce „Ukážeme vám les, jak ho neznáte“ se stala Nadace dřevo pro život. Pracovní procházka lesem, a auta skutečně zůstala na parkovišti, zahrnovala 5 stanovišť s různým zaměřením. Odborný výklad zajistili lesníci z Lesního družstva Vysoké Chvojno, které mimochodem nově pečuje o tyto firemní lesní porosty v okolí Borohrádku. První stanoviště bylo věnováno zalesňování a semenářství a obchodní partneři si sami po krátké instruktáži vyzkoušeli sázení sazenic smrčků. Ruku jim „vedli“ lesní odborníci, takže se dá předpokládat, že zkušební paseka bude v příštích letech bohatší o pár desítek zdravých stromků. Na konci této zastávky nemohlo chybět pořízení společné fotografie u cedulky s nápisem „Zalesněno obchodními partnery společnosti Seca Borohrádek“. Druhé stanoviště bylo věnováno ochraně kultur, zejména významu oplocenek, ochraně před zvěří nebo náletovým dřevinám. Lesníci odpovídali na dotazy o hospodářských a sociálních souvislostech lesa. Další lesní zastavení patřila v okolí cyklostezky Borohrádek – Veliny výchově mladých lesních porostů a výchovným zásahům, tedy zákonným povinnostem vlastníka lesa. Tady se hovořilo jak o prořezávkách nebo probírkách, tak o státních dotacích a o lesním zákonu. Všechno o lese od A až do Z. Hlavním smyslem setkání v Borohrádku bylo ukázat podnik SECA jako společnost s velkou perspektivou z hlediska dostupnosti suroviny a s promyšlenou investiční politikou. Seca dala do provozu vlastní elektrárnu na spalování biomasy a snížila tak závislost na růstu cen energií. V oblasti ochrany životního prostředí je zároveň cílem posunout na vyšší úroveň spolupráci s městem Borohrádek. Dvouhodinové lesní putování bylo završeno opékáním buřtů a malým občerstvením. K prožitku dobře připravené a hlavně užitečné a prospěšné akce přispělo i počasí, podzimní den se vydařil a připomínal nedávné léto. Po návratu do areálu Secy dostal každý obchodní zástupce vlastní vzpomínkovou fotografii v dřevěném rámečku ze sázení smrčků v lese. Motto akce - Ukážeme vám les, jak ho neznáte, se rozhodně podařilo naplnit. Obchodní partneři Secy ukázali profil tzn. svůj kladný vztah ke dřevu a lesu, protože jen zdravý a prakticky nepřetržitě a po léta ošetřovaný les je dlouhodobým zdrojem dřeva. Ve firmě Seca Borohrádek je výchozí surovina pečlivě vybírána a pochází z obnovitelných zdrojů certifikovaného lesního hospodářství.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Pavla Mendřická, Jaromír Klokočník, střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme