Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PODĚBRADY - Automobilová stříkačka jménem Ruda

Středočeský kraj
Autor příspěvku: Město Poděbrady - http://www.ipodebrady.cz
04. 10. 2012
Na jedné straně poděbradského Jiřího náměstí hasičská dávná historie. Na straně opačné zbrusu nová  automobilová stříkačka jménem Ruda. A právě on byl hlavním aktérem malé slavnosti, která  v Poděbradech  proběhla  symbolicky v pátek 28. září dopoledne. Starosta města Ladislav Langr tady předal nové požární vozidlo zásahové jednotce sboru dobrovolných hasičů města z Velkého Zboží.

Ta má už více jak stoletou tradici a určitě patří k nejaktivnějším na nymburském okrese. Má za sebou úspěšné zásahy nejen u požárů, ale i při povodních. Slavnostní předání stříkačky provázelo i ekumenické požehnání vozidlu. Příjemnou atmosféru sobotního dopoledne na poděbradském Jiřího náměstí doplnila svým vystoupením country kapela Podlabáckej Pacifik. Už dlouhá léta je se sborem dobrovolných hasičů v Poděbradech - Velkém Zboží spjat pan Vladimír Jeník. Předání nové cisterny v hodnotě přes 4 miliony korun bylo především oceněním činnosti zbožských dobrovolných hasičů a zároveň zkvalitněním vozového parku hasičů v Poděbradech. Nemohli jsme se pochopitelně nezeptat, proč nová stříkačka nese jméno Ruda. Sbor dobrovolných hasičů ve Velkém Zboží má v současné době přes 120 členů. Z řad zdejších dobrovolníků vzešlo už několik profesionálních hasičů nebo záchranářů. Už hezkých pár desítek let se tady věnují výchově nástupců… Děti jsou zapojeny do 4 hasičkých družstev. A právě těm nejmenším patřily v Poděbradech ukázky požárního sportu.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera: Jaromír Klokočník, střih: Luděk Vondrouš 

Doporučujeme