Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – 650 let městem

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
12. 09. 2012
Kámen, bouřící motory a oblíbené trubičky. Sice je to hodně zjednodušená charakteristika, ovšem podle ní snad každý pozná Hořice. Město s bohatou a mnohdy pohnutou historií, město, které proslavil zdejší pískovec, s kamenem spojené odborné školství, ale i tkalcovství a kulturní život. Počátkem září Hořice oslavily bohatým programem 650. výročí.

Navíc před dvěma sty lety se tady začaly vyrábět proslulé hořické trubičky. Jejich recepturu podle legendy přinesli do města napoleonští vojáci. Konkrétně prý kuchař samotného císaře Napoleona vracející se z ruského tažení. Kuchař tehdy vyměnil recepturu za své uzdravení a záchranu života. K hořickému výročí tady vyrobili rekordní – 55 metrů dlouhou trubičku. Jak už bylo řečeno, Hořice proslavil i motocyklový sport, 50 let, od roku 1961 se tady jezdí na jednom z posledních přírodních okruhů závod „300 zatáček“. Od roku 1968 spojený se jménem Gustava Havla se pořádá jako závod mezinárodní. Dnes jsou Hořice se svými devíti tisíci obyvatel moderním městem s bohatou historií, širokým kulturním odkazem a průmyslovým potenciálem, a navíc jsou zasazeny do kouzelné přírodní scenérie Podkrkonoší. A to z nich dělá atraktivní turistický cíl.

 

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme