Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Slavnostní zahajovací koncert 54. festivalu Smetanova Litomyšl 2012

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
03. 07. 2012
14. června 2012 se uskutečnil již 54. zahajovací koncert Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Do Litomyšle zavítala například ministryně kultury Alena Hanáková. Pozvání na festival opět přijal i velvyslanec státu Izrael Jaakov Levy a v čase náročných povinnostech se do Litomyšle vypravil i host nanejvýš očekávaný a významný, prezident republiky Václav Klaus.

V první půlce zahajovacího koncertu se mohly naplno rozeznít nástroje našeho špičkového hudebního tělesa, České filharmonie, pod vedením dirigenta Jakuba Hrůši. Festival otevřela skladba od Bedřicha Smetany Valdštýnův tábor, symfonická báseň op.14 kterou Smetana dokončil v lednu 1859. Druhá část úvodního koncertu 54. Smetanovy Litomyšle přivedla na pódium po několika letech opět famózního klavíristu a skladatele Fazila Saye. V doprovodu České filharmonie zahrál tři části Koncertu č1b moll pro klavír a orchestr, op 23 od Petra Iljiče Čajkovského.
Doporučujeme