Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV – Novobydžovský čtverec

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
25. 06. 2012
Pastva pro oči, jak jinak nazvat přehlídku na novobydžovském Masarykově náměstí v sobotu 23. června dopoledne. Pastva nejen pro motoristické odborníky a specialisty, ale i pro naprosté laiky. Tohle je už tradiční začátek Novobydžovského čtverce – setkání milovníků moto i auto veteránů nejrůznějších značek a typů. Pod tímto názvem se tady jezdily v padesátých letech minulého století motocyklové závody. 

V roce 1996 se podařilo partě nadšenců navázat na tradici a uskutečnit setkání jako rallye auto-moto veteránů. Pořadatelem je místní Klub přátel historických vozidel a letos tu probíhal už 17. ročník oblíbené akce. Nás pochopitelně zajímaly osudy a příběhy vystavených veteránů. Atmosféru předstartovního hemžení Novobydžovského čtverce dotvářel a dolaďoval Art Jazz Band z Hradce Králové. Po jedenácté dopolední se začala na trať vydávat první vozidla. Startérem nebyl nikdo jiný, než syn slavné Elišky Junkové Vladimír. Vždyť se také od roku 2005 závod jede jako Memoriál Elišky Junkové. Účastníky soutěže pak čekala nejen zkouška navigačního umění, ale i testy zručnosti, a nejen té motoristické. Zastavení první – zámek v Chlumci nad Cidlinou. V parku Karlovy Koruny to byl například kroket, zdánlivě jednoduchá, ale i záludná hra. Další ze stanovišť závodu bylo v areálu penzionu a restaurace Alwin nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Tady se nesoutěžilo, ale konzumovalo, na programu byl chléb se škvarkami. I to patří k Novobydžovskému čtverci.

Redaktor: Jaromír Klokočník, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme